Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ENERGOPOLIS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

ENERGOPOLIS S.R.L. (CUI 42866801) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J40/9191/2020 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Activități de consultanță pentru afaceri și management (cod CAEN 7022, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.760 RON și un profit net de 597 RON. Cifra de afaceri e de 4,8 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42866801
Nr. ORC
J40/9191/2020
EUID
ROONRC.J40/9191/2020
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Sg. maj. Ion Nedeleanu 14, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
4.760 RON
2025▲ 376,0%
Rezultat net
597 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Secțiunea M · Diviziunea 70 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7022 — Activități de consultanță pentru afaceri și management). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (18) · CAEN Rev.2 · 12 diviziuni
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a.
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (1)
  • 5610 Restaurante
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6831 Agenții imobiliare
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (2)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (3)
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness
  • 9319 Alte activități sportive
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 4.760 597 106 — 4.623 4.517 —
2024 1.000 -246 523 — 4.443 3.920 —
2023 — 0 0 — 4.166 4.166 —
2022 — -176 0 — 4.166 4.166 —
2021 2.500 1.987 0 — 4.342 4.342 —
2020 2.500 2.155 175 — 2.530 2.355 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
2,29% (2024: 11,77%)
Datorii / Total active (total active: 4.623 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 4.623 RON)
Autonomie financiară
97,71% (2024: 88,23%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 4.623 RON)
Rentabilitate active (ROA)
12,91% (2024: -5,54%)
Profit net / Total active (total active: 4.623 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
13,22% (2024: -6,28%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
12,54% (2024: -24,6%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ENERGOPOLIS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IORGUȘ CARMEN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025