Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TAROX INVEST S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

TAROX INVEST S.R.L. (CUI 42930130) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020010060409 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (cod CAEN 6820). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 442.174 RON, un profit net de 142.948 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 10,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
42930130
Nr. ORC
J2020010060409
EUID
ROONRC.J2020010060409
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Teişani 143, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
442.174 RON
2025▼ 10,5%
Rezultat net
142.948 RON
2025▼ 31,4%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Secțiunea M · Diviziunea 68 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (62) · 18 diviziuni
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (2)
  • 1611 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1612 Prelucrarea și finisarea lemnului
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (1)
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (5)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
  • 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (1)
  • 3100 Fabricarea de mobilă
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (18)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
  • 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (4)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (4)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (2)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (2)
  • 9122 Activități ale siturilor și monumentelor istorice
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 442.174 142.948 3.978.500 4.952.608 755.258 1.729.366 1
2024 494.069 208.353 4.001.140 5.113.456 474.102 1.586.418 1
2023 — -38.433 3.904.225 5.274.305 7.985 1.378.065 1
2022 — -275 1.250 — 223 -1.027 1
2021 — 0 952 — 200 -752 —
2020 — -952 952 — 200 -752 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
69,7% (2024: 71,61%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,43 (2024: 1,4)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
30,3% (2024: 28,39%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
2,5% (2024: 3,73%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
8,27% (2024: 13,13%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
32,33% (2024: 42,17%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TAROX INVEST S.R.L.

Reprezentantul firmei este: COMĂNESCU ROXANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025