Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PORTAS ENTERPRISE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

PORTAS ENTERPRISE S.R.L. (CUI 42951990) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020001069048 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6210. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.636 RON și un profit net de 3.894 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 73,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
42951990
Nr. ORC
J2020001069048
EUID
ROONRC.J2020001069048
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ulmilor 30, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
4.636 RON
2025▼ 73,7%
Rezultat net
3.894 RON
2025▼ 74,4%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 8 diviziuni
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 59 · Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune; înregistrări audio și activități de editare muzicală (2)
  • 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
  • 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (3)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 4.636 3.894 0 0 33.335 33.335 —
2024 17.631 15.233 263 0 29.704 29.441 —
2023 5.777 4.853 0 0 14.069 14.069 —
2022 9.295 8.616 679 0 9.895 9.216 —
2021 400 400 400 400 600 600 —
2020 — 0 400 400 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
0% (2024: 0,89%)
Datorii / Total active (total active: 33.335 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 33.335 RON)
Autonomie financiară
100% (2024: 99,11%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 33.335 RON)
Rentabilitate active (ROA)
11,68% (2024: 51,28%)
Profit net / Total active (total active: 33.335 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
11,68% (2024: 51,74%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
83,99% (2024: 86,4%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PORTAS ENTERPRISE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: GHEŢA VLAD-PAUL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025