Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FORTIS SPORTS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

FORTIS SPORTS S.R.L. (CUI 43010415) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J40/11100/2020 și are sediul în Sectorul 5, București. Activitatea principală: Învățământ în domeniul sportiv și recreațional (cod CAEN 8551). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 369.934 RON și un profit net de 19.223 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 44,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
43010415
Nr. ORC
J40/11100/2020
EUID
ROONRC.J40/11100/2020
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Pţa. Mihail Kogălniceanu 8, Sector 5 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
369.934 RON
2025▲ 44,9%
Rezultat net
19.223 RON
2025▲ 66,1%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Secțiunea Q · Diviziunea 85 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9312 Activități ale cluburilor sportive

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 369.934 19.223 3.335 23.962 74.586 95.213 0
2024 255.305 11.572 1.338 23.962 45.110 75.990 0
2023 202.829 35.421 6.410 4.928 65.900 64.418 0
2022 196.170 38.476 26.274 4.928 50.343 28.997 0
2021 112.010 -12.058 28.538 4.928 14.131 -9.479 0
2020 6.273 2.379 288 — 1.067 2.579 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
3,38% (2024: 1,94%)
Datorii / Total active (total active: 98.548 RON)
Solvabilitate generală
29,55 (2024: 51,62)
Total active / Datorii (total active: 98.548 RON)
Autonomie financiară
96,62% (2024: 110,02%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 98.548 RON)
Rentabilitate active (ROA)
19,51% (2024: 16,75%)
Profit net / Total active (total active: 98.548 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
20,19% (2024: 15,23%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
5,2% (2024: 4,53%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FORTIS SPORTS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: AVENELL GARETH EDWARD (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025