Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FACEMEAT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

FACEMEAT S.R.L. (CUI 43077512) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020002723350 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 317.512 RON, un profit net de 107.501 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 18,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
43077512
Nr. ORC
J2020002723350
EUID
ROONRC.J2020002723350
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Episcop Augustin Pacha 10, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
317.512 RON
2025▼ 18,7%
Rezultat net
107.501 RON
2025▼ 54,5%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 7 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4623 Comerț cu ridicata al animalelor vii
  • 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 317.512 107.501 12.215 534.544 575.867 1.109.978 1
2024 390.434 236.159 19.669 290.421 730.630 1.002.477 1
2023 394.066 166.070 37.972 324.076 480.214 766.318 1
2022 61.229 -33.738 8.318 394.049 218.227 600.248 1
2021 1.001.013 658.648 7.677 0 664.681 658.888 1
2020 9.796 2.484 326.046 0 326.689 2.684 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
1,1% (2024: 1,93%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
90,91 (2024: 51,91)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,96% (2024: 98,18%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
9,68% (2024: 23,13%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
9,68% (2024: 23,56%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
33,86% (2024: 60,49%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FACEMEAT S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: GIUSEPPE GERMINARIO (administrator), GERMINARIO GIUSEPPE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
27.07.2026 Cod CAEN principal 4632 4933 ANAF