Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ESQ CONSTRUCT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

ESQ CONSTRUCT S.R.L. (CUI 43164910) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020002426226 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 541.084 RON, un profit net de 282.246 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 125,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
43164910
Nr. ORC
J2020002426226
EUID
ROONRC.J2020002426226
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Fântânilor 12, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
541.084 RON
2025▲ 125,2%
Rezultat net
282.246 RON
2025
Angajați
3
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 7 diviziuni
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (4)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 541.084 282.246 2.606.694 47.526 1.289.664 -1.269.504 3
2024 240.221 -1.553 2.681.409 47.526 1.082.133 -1.551.750 3
2023 2.615.770 -547.347 2.708.289 47.526 1.110.565 -1.550.198 4
2022 430.319 -791.771 3.462.751 266.812 2.554.145 -1.002.851 24
2021 272.593 -149.706 3.228.787 266.812 2.750.895 -211.080 24
2020 88.480 -61.574 122.796 0 61.422 -61.374 17

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
194,94% (2024: 237,36%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,51 (2024: 0,42)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-94,94% (2024: -137,36%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
21,11% (2024: -0,14%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
52,16% (2024: -0,65%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ESQ CONSTRUCT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: EŢCU CRISTINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025