Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TOP GEAR DRIVING S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

TOP GEAR DRIVING S.R.L. (CUI 43223901) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020002207087 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Școli de conducere (pilotaj) — cod CAEN 8553. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 47.550 RON și un profit net de 15.582 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 15,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
43223901
Nr. ORC
J2020002207087
EUID
ROONRC.J2020002207087
Înmatriculată
6 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Molidului 35, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
47.550 RON
2025▼ 15,1%
Rezultat net
15.582 RON
2025▼ 40,0%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
8553 Școli de conducere (pilotaj)
Secțiunea Q · Diviziunea 85 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
8553 Școli de conducere (pilotaj)

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 11 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (2)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (2)
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9512 Repararea echipamentelor de comunicații

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 47.550 15.582 1.343 116 20.773 19.546 —
2024 56.027 25.985 651 116 26.721 26.186 —
2023 43.332 13.243 1.822 — 14.974 13.152 —
2022 — -291 1.100 533 476 -91 —
2021 — -5 800 533 462 195 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
6,43% (2024: 2,43%)
Datorii / Total active (total active: 20.889 RON)
Solvabilitate generală
15,55
Total active / Datorii (total active: 20.889 RON)
Autonomie financiară
93,57% (2024: 97,57%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 20.889 RON)
Rentabilitate active (ROA)
74,59% (2024: 96,83%)
Profit net / Total active (total active: 20.889 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
79,72% (2024: 99,23%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
32,77% (2024: 46,38%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TOP GEAR DRIVING S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MUNTEAN NICOLAE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025