Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CRASUS CONSTRUCT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

CRASUS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 43328231) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020001508046 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 700 RON și o pierdere netă de 8.678 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 99,6% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
43328231
Nr. ORC
J2020001508046
EUID
ROONRC.J2020001508046
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. 9 Mai 15, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
700 RON
2024▼ 99,6%
Rezultat net
-8.678 RON
2024
Angajați
0
2024

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (3) · 3 diviziuni
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5224 Manipulări

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 700 -8.678 205.358 0 315.449 110.091 0
2023 172.752 120.264 201.201 130 319.840 118.769 —
2022 975 -1.889 1.643 130 18 -1.495 —
2021 — 0 306 130 570 394 —
2020 200 194 306 130 570 394 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
65,1% (2023: 62,88%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,54 (2023: 1,59)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
34,9% (2023: 37,12%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-2,75% (2023: 37,59%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
-7,88% (2023: 101,26%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
— (2023: 69,62%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CRASUS CONSTRUCT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MICU ION ALEXANDRU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
09.08.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF