Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SYNESIS INVEST S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

SYNESIS INVEST S.R.L. (CUI 43332674) este înmatriculată din 2020 cu număr ORC J2020015488408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie (cod CAEN 7210). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 21.000 RON și un profit net de 13.336 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 22,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
43332674
Nr. ORC
J2020015488408
EUID
ROONRC.J2020015488408
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Someşul Rece 79, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
21.000 RON
2025▼ 22,2%
Rezultat net
13.336 RON
2025▼ 21,0%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Secțiunea N · Diviziunea 72 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (13) · 11 diviziuni
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 18 · Tipărire și reproducerea pe suporți a înregistrărilor (1)
  • 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (1)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2020–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 21.000 13.336 3.836 — 26.628 22.792 —
2024 27.000 16.878 6.037 — 37.994 31.957 1
2023 93.150 47.957 26.097 — 74.254 48.157 1
2022 39.947 13.378 5.706 — 24.513 18.807 1
2021 21.508 2.968 11.847 — 17.276 5.429 1
2020 4.500 2.261 635 119 2.977 2.461 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
14,41% (2024: 15,89%)
Datorii / Total active (total active: 26.628 RON)
Solvabilitate generală
6,94 (2024: 6,29)
Total active / Datorii (total active: 26.628 RON)
Autonomie financiară
85,59% (2024: 84,11%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 26.628 RON)
Rentabilitate active (ROA)
50,08% (2024: 44,42%)
Profit net / Total active (total active: 26.628 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
58,51% (2024: 52,81%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
63,5% (2024: 62,51%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SYNESIS INVEST S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: TACHE FLORIN (administrator), TACHE OANA CĂTĂLINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
11.10.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
11.10.2026 TVA la încasare Nu Da ANAF