Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TAUSAC-SH S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

TAUSAC-SH S.R.L. (CUI 43699043) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021000367083 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Alte activități poștale și de curier (cod CAEN 5320). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 36.043 RON și un profit net de 23.744 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 16,8% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
43699043
Nr. ORC
J2021000367083
EUID
ROONRC.J2021000367083
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Dr. Toma Ionescu 10, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
36.043 RON
2022▼ 16,8%
Rezultat net
23.744 RON
2022▼ 19,3%
Angajați
—
2022

Activitate

CAEN principal
5320 Alte activități poștale și de curier
Secțiunea H · Diviziunea 53 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022
5320 Alte activități poștale și de curier

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (22) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (3)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -800 2.225 — 1.665 -560 —
2024 — -600 0 — 22.488 22.488 —
2023 — -896 200 — 23.288 23.088 —
2022 36.043 23.744 200 — 24.184 23.984 —
2021 43.346 29.426 406 20 29.798 29.626 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
0,83% (2021: 1,36%)
Datorii / Total active (total active: 24.184 RON)
Solvabilitate generală
—
Total active / Datorii (total active: 24.184 RON)
Autonomie financiară
99,17% (2021: 99,36%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 24.184 RON)
Rentabilitate active (ROA)
98,18% (2021: 98,69%)
Profit net / Total active (total active: 24.184 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99% (2021: 99,32%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
65,88% (2021: 67,89%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TAUSAC-SH S.R.L.

Reprezentantul firmei este: SIMENE ALIN CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022