Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PROMETEUS CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 31.10.2026 (ANAF)

PROMETEUS CONSTRUCTII CIVILE S.R.L. (CUI 44009419) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021001123220 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 213.190 RON, un profit net de 1.732 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 39,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
44009419
Nr. ORC
J2021001123220
EUID
ROONRC.J2021001123220
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Vasile Lupu 90A, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
213.190 RON
2025▼ 39,7%
Rezultat net
1.732 RON
2025▲ 173,6%
Angajați
3
2025▼ 40,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4100 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (24) · 5 diviziuni
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 213.190 1.732 142.141 7.715 93.973 -40.453 3
2024 353.785 633 110.373 8.743 59.445 -42.185 5
2023 255.416 -52.073 96.133 10.107 43.208 -42.818 5
2022 155.138 25.319 31.630 12.480 44.709 25.559 1
2021 51.060 17.507 23.332 — 41.039 17.707 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
139,78% (2024: 161,87%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,72 (2024: 0,62)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-39,78% (2024: -61,87%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
1,7% (2024: 0,93%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,81% (2024: 0,18%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PROMETEUS CONSTRUCTII CIVILE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CLUCI MIHAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
30.07.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF
30.07.2026 Cod CAEN principal 4120 4100 ANAF