Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STANCEZ COM IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 09.10.2026 (ANAF)

STANCEZ COM IMPEX SRL (CUI 4418147) este înmatriculată din 1993 cu număr ORC J40/13946/1993 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (cod CAEN 4789, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 258.090 RON și o pierdere netă de 10.061 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 8,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
4418147
Nr. ORC
J40/13946/1993
EUID
ROONRC.J40/13946/1993
Înmatriculată
33 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Caloian Judeţul 12, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
258.090 RON
2025▲ 8,2%
Rezultat net
-10.061 RON
2025
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025
4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4789 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (8) · CAEN Rev.2 · 6 diviziuni
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (3)
  • 5610 Restaurante
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 258.090 -10.061 14.145 — 4.384 -9.761 0
2024 238.450 50.161 108.194 — 174.914 66.720 0
2023 38.629 18.956 3.611 — 20.170 16.559 0
2022 13.966 844 7.605 — 5.208 -2.397 0
2021 0 0 3.662 — 421 -3.241 0
2020 0 -653 3.662 — 421 -3.241 0
2019 0 -2.888 3.013 — 425 -2.588 0
2018 27.009 3.013 74 — 3.387 3.313 0
2017 90.391 46.612 15.995 — 57.066 41.071 0
2016 0 0 5.850 — 309 -5.541 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
322,65% (2024: 61,86%)
Datorii / Total active (total active: 4.384 RON)
Solvabilitate generală
0,31 (2024: 1,62)
Total active / Datorii (total active: 4.384 RON)
Autonomie financiară
-222,65% (2024: 38,14%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 4.384 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-229,49% (2024: 28,68%)
Profit net / Total active (total active: 4.384 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 75,18%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-3,9% (2024: 21,04%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STANCEZ COM IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: STANCU CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025