Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

REMINTIME S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

REMINTIME S.R.L. (CUI 44265484) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021001622224 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Activități de intermediere pentru transportul de marfă (cod CAEN 5231). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 194.858 RON, un profit net de 13.466 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 37,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
44265484
Nr. ORC
J2021001622224
EUID
ROONRC.J2021001622224
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Pţa. Voievozilor 16, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
194.858 RON
2025▼ 37,6%
Rezultat net
13.466 RON
2025▼ 52,7%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Secțiunea H · Diviziunea 52 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
5229 Alte activități anexe transporturilor

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (5231 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (3) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 3 diviziuni
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 194.858 13.466 27.024 532 44.959 18.467 1
2024 312.285 28.460 37.686 1.714 95.445 59.473 1
2023 482.406 50.220 21.851 8.796 83.099 70.044 1
2022 506.727 -2.428 12.299 21.242 10.882 19.825 1
2021 509.630 21.953 121.563 3.369 140.447 22.253 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
59,41% (2024: 38,79%)
Datorii / Total active (total active: 45.491 RON)
Solvabilitate generală
1,68 (2024: 2,58)
Total active / Datorii (total active: 45.491 RON)
Autonomie financiară
40,59% (2024: 61,21%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 45.491 RON)
Rentabilitate active (ROA)
29,6% (2024: 29,29%)
Profit net / Total active (total active: 45.491 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
72,92% (2024: 47,85%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
6,91% (2024: 9,11%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre REMINTIME S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CAZACU PETRU-VLĂDUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025