Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

BIANDY STAR FASHION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

BIANDY STAR FASHION S.R.L. (CUI 44664655) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021001821034 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (cod CAEN 1421). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 16.044 RON și un profit net de 1.829 RON. Cifra de afaceri e practic neschimbată față de 2024 (+0,7%).

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
44664655
Nr. ORC
J2021001821034
EUID
ROONRC.J2021001821034
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Int. Nicolae Bălcescu 15, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
16.044 RON
2025▲ 0,7%
Rezultat net
1.829 RON
2025▼ 35,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Secțiunea C · Diviziunea 14 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (1421 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (10) · 5 diviziuni
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (4)
  • 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
  • 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN Rev.2)
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile (CAEN Rev.2)
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe (CAEN Rev.2)
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 16.044 1.829 2.476 — 23.041 20.565 —
2024 15.938 2.844 1.005 — 19.741 18.736 —
2023 17.312 2.623 1.373 — 17.265 15.892 —
2022 31.525 16.771 1.637 — 14.905 13.268 —
2021 2.319 -3.703 5.779 — 2.276 -3.503 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
10,75% (2024: 5,09%)
Datorii / Total active (total active: 23.041 RON)
Solvabilitate generală
9,31 (2024: 19,64)
Total active / Datorii (total active: 23.041 RON)
Autonomie financiară
89,25% (2024: 94,91%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 23.041 RON)
Rentabilitate active (ROA)
7,94% (2024: 14,41%)
Profit net / Total active (total active: 23.041 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
8,89% (2024: 15,18%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,4% (2024: 17,84%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre BIANDY STAR FASHION S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: GRIGORE ANIŞOARA (administrator), VASILE ANIŞOARA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
02.09.2026 Cod CAEN principal 1413 1421 ANAF