Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IRI & ALEXANDER CONSTRUCT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

IRI & ALEXANDER CONSTRUCT S.R.L. (CUI 44722551) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J4/1390/2021 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4120, nomenclatorul CAEN Rev.2). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 150.146 RON, un profit net de 24.869 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 183,8% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
44722551
Nr. ORC
J4/1390/2021
EUID
ROONRC.J4/1390/2021
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ştefan cel Mare 8, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
150.146 RON
2022▲ 183,8%
Rezultat net
24.869 RON
2022▲ 393,6%
Angajați
3
2022– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2022
4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2 · 6 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (1)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (13)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 3.532 — 33.581 30.049 —
2024 — -58 3.532 — 33.581 30.049 —
2023 — -58 3.532 — 33.581 30.049 —
2022 150.146 24.869 8.894 — 39.001 30.107 3
2021 52.900 5.038 15.803 122 20.919 5.238 3

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
22,8% (2021: 75,11%)
Datorii / Total active (total active: 39.001 RON)
Solvabilitate generală
4,39 (2021: 1,33)
Total active / Datorii (total active: 39.001 RON)
Autonomie financiară
77,2% (2021: 24,89%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 39.001 RON)
Rentabilitate active (ROA)
63,77% (2021: 23,94%)
Profit net / Total active (total active: 39.001 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
82,6% (2021: 96,18%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,56% (2021: 9,52%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IRI & ALEXANDER CONSTRUCT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: IRIMIA IRINEL-VASILE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022