Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SLV IT SERV S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 24.10.2026 (ANAF)

SLV IT SERV S.R.L. (CUI 44849769) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J8/2530/2021 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații (cod CAEN 4650). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 98.741 RON și un profit net de 11.243 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 126,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
44849769
Nr. ORC
J8/2530/2021
EUID
ROONRC.J8/2530/2021
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ioan Popasu 50, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
98.741 RON
2025▲ 126,9%
Rezultat net
11.243 RON
2025▲ 51,7%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4650 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (23) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 4652 Comerț cu ridicata de componente și echipamente electronice și de telecomunicații
  • 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (4)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (4)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
  • 6391 Activități ale agențiilor de știri
  • 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 98.741 11.243 16.436 13.879 28.127 25.923 —
2024 43.522 7.410 4.477 13.458 4.282 14.680 —
2023 29.417 4.732 4.100 6.195 4.068 7.270 —
2022 17.684 2.838 4.921 — 6.544 2.538 —
2021 10.168 -500 4.845 937 3.608 -300 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
39,13% (2024: 25,24%)
Datorii / Total active (total active: 42.006 RON)
Solvabilitate generală
2,56 (2024: 3,96)
Total active / Datorii (total active: 42.006 RON)
Autonomie financiară
61,71% (2024: 82,75%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 42.006 RON)
Rentabilitate active (ROA)
26,77% (2024: 41,77%)
Profit net / Total active (total active: 42.006 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
43,37% (2024: 50,48%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
11,39% (2024: 17,03%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SLV IT SERV S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BALDOVENESCU DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
26.09.2026 Cod CAEN principal 4651 4650 ANAF