Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

METROLOGY & CERTIFICATION S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

METROLOGY & CERTIFICATION S.R.L. (CUI 44940947) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021016350408 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Activități de testări și analize tehnice (cod CAEN 7120). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 39.670 RON și un profit net de 31.239 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 25,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
44940947
Nr. ORC
J2021016350408
EUID
ROONRC.J2021016350408
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Alexandru Obregia 26, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
39.670 RON
2025▲ 25,9%
Rezultat net
31.239 RON
2025▲ 25,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7120 Activități de testări și analize tehnice
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7120 Activități de testări și analize tehnice

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (6) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Surse: MFinanțe (2021–2022, 2024–2025) și ANAF (2023). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 39.670 31.239 4.730 — 36.169 31.439 —
2024 31.510 24.930 32.590 — 56.537 23.947 —
2023 0 -75 1.043 0 60 -983 0
2022 — -159 1.043 — 160 -883 —
2021 — -924 924 — 200 -724 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
13,08% (2024: 57,64%)
Datorii / Total active (total active: 36.169 RON)
Solvabilitate generală
7,65 (2024: 1,73)
Total active / Datorii (total active: 36.169 RON)
Autonomie financiară
86,92% (2024: 42,36%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 36.169 RON)
Rentabilitate active (ROA)
86,37% (2024: 44,1%)
Profit net / Total active (total active: 36.169 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,36% (2024: 104,1%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
78,75% (2024: 79,12%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre METROLOGY & CERTIFICATION S.R.L.

Reprezentantul firmei este: TOMA IULIA - GABRIELA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025