Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ALLERGYZEN FINE CARE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 20.10.2026 (ANAF)

ALLERGYZEN FINE CARE S.R.L. (CUI 45007807) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J35/3989/2021 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (cod CAEN 4645). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 341.983 RON și un profit net de 10.734 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 15,8% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
45007807
Nr. ORC
J35/3989/2021
EUID
ROONRC.J35/3989/2021
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Pţa. Plevnei 4, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
341.983 RON
2025▼ 15,8%
Rezultat net
10.734 RON
2025▼ 27,9%
Angajați
0
2025

Activitate

CAEN principal
4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4645 — Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (19) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (10)
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (9)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 341.983 10.734 38.073 3.151 66.164 31.242 0
2024 406.024 14.881 46.307 0 66.816 20.509 0
2023 246.790 22.842 53.237 3.629 55.235 5.627 0
2022 99.228 -11.122 47.074 7.258 22.713 -17.103 0
2021 3.209 -6.181 27.552 9.893 11.678 -5.981 0

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
54,93% (2024: 69,31%)
Datorii / Total active (total active: 69.315 RON)
Solvabilitate generală
1,82 (2024: 1,44)
Total active / Datorii (total active: 69.315 RON)
Autonomie financiară
45,07% (2024: 30,69%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 69.315 RON)
Rentabilitate active (ROA)
15,49% (2024: 22,27%)
Profit net / Total active (total active: 69.315 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
34,36% (2024: 72,56%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,14% (2024: 3,67%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ALLERGYZEN FINE CARE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BERCEANU ALEXANDRA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
20.10.2026 Cod CAEN principal 4791 4645 ANAF