Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONTURIS CONCEPT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 07.10.2026 (ANAF)

CONTURIS CONCEPT S.R.L. (CUI 45050440) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021001757043 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone) — cod CAEN 4511, nomenclatorul CAEN Rev.2. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.530 RON și o pierdere netă de 15.942 RON. Cifra de afaceri e de 6,1 ori mai mare decât în 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
45050440
Nr. ORC
J2021001757043
EUID
ROONRC.J2021001757043
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Ştefan cel Mare 18, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
5.530 RON
2025▲ 508,4% față de 2023
Rezultat net
-15.942 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Secțiunea G · Diviziunea 45 · CAEN v2
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4511 — Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2 · 9 diviziuni
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (2)
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Diviziunea 15 · Tăbăcirea și finisarea pieilor; fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie, harnașamentelor și încălțămintei; prepararea și vopsirea blănurilor (2)
  • 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
  • 1520 Fabricarea încălțămintei
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (2)
  • 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
  • 1629 Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
Diviziunea 17 · Fabricarea hârtiei și a produselor din hârtie (1)
  • 1721 Fabricarea hârtiei și cartonului ondulat și a ambalajelor din hârtie și carton
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (4)
  • 5210 Depozitări
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
  • 5224 Manipulări
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 5.530 -15.942 17.359 — 1.034 -16.325 —
2024 — 0 11.574 — 11.796 222 —
2023 909 -359 11.574 — 11.795 221 —
2022 2.632 380 11.048 — 11.628 580 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2023)
Grad de îndatorare
1.678,82% (2023: 98,13%)
Datorii / Total active (total active: 1.034 RON)
Solvabilitate generală
0,06 (2023: 1,02)
Total active / Datorii (total active: 1.034 RON)
Autonomie financiară
-1.578,82% (2023: 1,87%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 1.034 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-1.541,78% (2023: -3,04%)
Profit net / Total active (total active: 1.034 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-288,28%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONTURIS CONCEPT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: TURCU CONSTANTIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025