Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ELICONS TRUST S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

ELICONS TRUST S.R.L. (CUI 45142480) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021003719223 și are sediul în județul Iași. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (cod CAEN 4100). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 168.031 RON, o pierdere netă de 179.266 RON și un număr mediu de 4 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 129,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
45142480
Nr. ORC
J2021003719223
EUID
ROONRC.J2021003719223
Înmatriculată
5 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Ţuţora 4, Mun. Iaşi Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
168.031 RON
2025▲ 129,4%
Rezultat net
-179.266 RON
2025
Angajați
4
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Secțiunea F · Diviziunea 41 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (45) · 15 diviziuni
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
Diviziunea 16 · Prelucrarea lemnului, fabricarea produselor din lemn și plută, cu excepția mobilei; fabricarea articolelor din paie și din alte materiale vegetale împletite (2)
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (1)
  • 3100 Fabricarea de mobilă
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (2)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (7)
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (17)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7413 Activități de design de interior
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9311 Activități ale bazelor sportive
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9522 Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
  • 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 168.031 -179.266 247.017 13.071 54.929 -179.017 4
2024 73.234 16.660 90.030 34.784 55.495 249 4
2023 66.612 -41.797 96.547 6.134 74.002 -16.411 2
2022 152.140 -136.974 11.419 6.134 30.671 25.386 3
2021 332.765 162.160 154.140 — 316.500 162.360 11

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
363,26% (2024: 99,72%)
Datorii / Total active (total active: 68.000 RON)
Solvabilitate generală
0,28 (2024: 1)
Total active / Datorii (total active: 68.000 RON)
Autonomie financiară
-263,26% (2024: 0,28%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 68.000 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-263,63% (2024: 18,45%)
Profit net / Total active (total active: 68.000 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-106,69% (2024: 22,75%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ELICONS TRUST S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ELISEI SORIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025