Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

DESCULTI S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

DESCULTI S.R.L. (CUI 45292096) este înmatriculată din 2021 cu număr ORC J2021005848127 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific (cod CAEN 4618). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 6.770 RON și un profit net de 1.982 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 46,5% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
45292096
Nr. ORC
J2021005848127
EUID
ROONRC.J2021005848127
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Aleea Bucura 1, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
6.770 RON
2024▼ 46,5%
Rezultat net
1.982 RON
2024▼ 46,3%
Angajați
0
2024

Activitate

CAEN principal
4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4618 — Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · 5 diviziuni
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (9)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 85 · Învățământ (3)
  • 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
  • 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2021–2025. Surse: MFinanțe (2021–2022, 2025) și ANAF (2023–2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 2.355 52.628 — 155.408 -44.787 —
2024 6.770 1.982 51.808 0 4.875 -46.933 0
2023 12.643 3.691 58.040 0 62.728 4.688 0
2022 9.665 997 48.454 — 49.451 997 —
2021 — 0 0 — — 0 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
1.062,73% (2023: 92,53%)
Datorii / Total active (total active: 4.875 RON)
Solvabilitate generală
0,09 (2023: 1,08)
Total active / Datorii (total active: 4.875 RON)
Autonomie financiară
-962,73% (2023: 7,47%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 4.875 RON)
Rentabilitate active (ROA)
40,66% (2023: 5,88%)
Profit net / Total active (total active: 4.875 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2023: 78,73%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
29,28% (2023: 29,19%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre DESCULTI S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: DAN SIMONA-IRINA (administrator), DAN CRISTIAN-PAUL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024