Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

PVSR BUCHAREST VIII S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

PVSR BUCHAREST VIII S.R.L. (CUI 45865851) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022005775408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Producția de energie electrică din resurse regenerabile (cod CAEN 3512). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 123.275 RON și o pierdere netă de 928.357 RON.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
45865851
Nr. ORC
J2022005775408
EUID
ROONRC.J2022005775408
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Căpitan Aviator Nicolae Drossu 31, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
123.275 RON
2023
Rezultat net
-928.357 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
Secțiunea D · Diviziunea 35 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023
3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (3512 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · 9 diviziuni
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (3)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 35 · Producția și furnizarea de energie electrică și termică, gaze, apă caldă și aer condiționat (5)
  • 3513 Transportul energiei electrice
  • 3514 Distribuția energiei electrice
  • 3515 Comercializarea energiei electrice
  • 3516 Depozitarea energiei electrice
  • 3540 Activități ale agenților și brokerilor din domeniul energiei electrice și a gazelor naturale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (2)
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (5)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice (CAEN Rev.2)
  • 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității (CAEN Rev.2)
  • 2720 Fabricarea de acumulatori și baterii (CAEN Rev.2)
  • 2731 Fabricarea de cabluri cu fibră optică (CAEN Rev.2)
  • 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice (CAEN Rev.2)
  • 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice (CAEN Rev.2)
  • 2790 Fabricarea altor echipamente electrice (CAEN Rev.2)
  • 3317 Repararea și întreținerea altor echipamente de transport n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 3319 Repararea altor echipamente (CAEN Rev.2)
  • 3511 Producția de energie electrică (CAEN Rev.2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN Rev.2)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN Rev.2)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice (CAEN Rev.2)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2024. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 — -1.304.854 22.771.887 20.363.774 172.858 -2.235.255 —
2023 123.275 -928.357 20.640.909 19.556.291 154.217 -930.401 —
2022 — -2.244 5.699 3.455 200 -2.044 —

Indicatori financiari

bilanț 2023
Grad de îndatorare
104,72%
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,95
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-4,72%
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-4,71%
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-753,08%
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre PVSR BUCHAREST VIII S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: JAN KOTOUS (administrator), FRANCISCO JOSÉ CARVALHO DE QUEIRÓS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 02.11.2023 Transfer (sosire) din 20.07.2026 ANAF
29.08.2026 Data stării juridice 02.11.2023 20.07.2026 ANAF
29.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF