Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

JULSWAYFARER S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

JULSWAYFARER S.R.L. (CUI 45902658) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2023008812404 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1 milion RON și un profit net de 100.869 RON. Cifra de afaceri e de 3,7 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
45902658
Nr. ORC
J2023008812404
EUID
ROONRC.J2023008812404
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Şos. Dudeşti-Pantelimon 42, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.015.977 RON
2025▲ 269,8%
Rezultat net
100.869 RON
2025▲ 34.092,9%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4941 Transporturi rutiere de mărfuri

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 4 diviziuni
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor (CAEN Rev.2)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului (CAEN Rev.2)
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice (CAEN Rev.2)
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN Rev.2)
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN Rev.2)
  • 4331 Lucrări de ipsoserie (CAEN Rev.2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN Rev.2)
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților (CAEN Rev.2)
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri (CAEN Rev.2)
  • 4339 Alte lucrări de finisare (CAEN Rev.2)
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN Rev.2)
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Surse: MFinanțe (2022–2023, 2025) și ANAF (2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.015.977 100.869 129.038 — 226.457 101.069 —
2024 274.724 295 120.344 0 124.249 20.117 1
2023 320.393 203.553 73.978 — 277.731 203.753 1
2022 375.639 364.232 2.065 0 366.497 364.432 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
56,98% (2024: 96,86%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
1,75 (2024: 1,03)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
44,63% (2024: 16,19%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
44,54% (2024: 0,24%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,8% (2024: 1,47%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
9,93% (2024: 0,11%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre JULSWAYFARER S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: POPA GHEORGHIȚA (administrator), POPA ION IULIAN (administrator), POPA MARIN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
27.07.2026 Cod CAEN principal 4791 4712 ANAF
27.07.2026 Număr de înmatriculare J40/8812/2023 J2023008812404 ANAF