Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ACTIV PREVENT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 10.10.2026 (ANAF)

ACTIV PREVENT S.R.L. (CUI 46069670) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022008427405 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de testări și analize tehnice (cod CAEN 7120). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 2,2 milioane RON, un profit net de 938.365 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 22,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
46069670
Nr. ORC
J2022008427405
EUID
ROONRC.J2022008427405
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Drm. Opalului 1-43, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
2.233.749 RON
2025▲ 22,6%
Rezultat net
938.365 RON
2025▼ 13,0%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7120 Activități de testări și analize tehnice
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7120 — Activități de testări și analize tehnice). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (17) · 10 diviziuni
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (4)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (2)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
  • 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 2.233.749 938.365 472.258 28.919 2.279.910 1.837.036 1
2024 1.822.334 1.078.000 363.031 46.390 1.562.050 1.246.379 1
2023 1.267.885 645.461 45.471 71.645 642.115 668.379 1
2022 192.827 56.414 45.474 16.785 85.303 56.614 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
20,45% (2024: 22,57%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
4,89 (2024: 4,43)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
79,57% (2024: 77,49%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
40,64% (2024: 67,02%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
51,08% (2024: 86,49%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
42,01% (2024: 59,15%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ACTIV PREVENT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CRĂSNARU DIANA ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
10.10.2026 Cod CAEN principal 6290 7120 ANAF