Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CAPAR AUTEL S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

CAPAR AUTEL S.R.L. (CUI 46190906) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022001267163 și are sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (cod CAEN 4211). În 2023, firma a raportat o cifră de afaceri de 4.750 RON și o pierdere netă de 4.579 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 98,4% față de 2022.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
46190906
Nr. ORC
J2022001267163
EUID
ROONRC.J2022001267163
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Rovine 48A, Mun. Craiova Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2023).

Cifra de afaceri
4.750 RON
2023▼ 98,4%
Rezultat net
-4.579 RON
2023
Angajați
—
2023

Activitate

CAEN principal
4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Secțiunea F · Diviziunea 42 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2023 divergent
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

În bilanțul pe 2023, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4211 — Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (27) · 9 diviziuni
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
Diviziunea 23 · Fabricarea altor produse din minerale nemetalice (7)
  • 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
  • 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
  • 2363 Fabricarea betonului
  • 2364 Fabricarea mortarului
  • 2365 Fabricarea produselor din azbociment
  • 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
Diviziunea 25 · Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații (2)
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (5)
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (5)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5210 Depozitări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 9.591 — 6.890 -2.701 —
2024 — -108 9.591 — 6.890 -2.701 —
2023 4.750 -4.579 10.021 — 7.428 -2.593 —
2022 296.415 1.786 5.243 — 7.229 1.986 —

Indicatori financiari

bilanț 2023 (vs 2022)
Grad de îndatorare
134,91% (2022: 72,53%)
Datorii / Total active (total active: 7.428 RON)
Solvabilitate generală
0,74 (2022: 1,38)
Total active / Datorii (total active: 7.428 RON)
Autonomie financiară
-34,91% (2022: 27,47%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 7.428 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-61,65% (2022: 24,71%)
Profit net / Total active (total active: 7.428 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2022: 89,93%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-96,4% (2022: 0,6%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2023). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CAPAR AUTEL S.R.L.

Reprezentantul firmei este: RAȚĂ ELENA-IRINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2023