Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

HONICA PLUS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

HONICA PLUS S.R.L. (CUI 46211006) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022010183407 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (cod CAEN 4683). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.677 RON și o pierdere netă de 19.677 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 93,1% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
46211006
Nr. ORC
J2022010183407
EUID
ROONRC.J2022010183407
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Izvorul Oltului 6, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
30.677 RON
2024▼ 93,1%
Rezultat net
-19.677 RON
2024
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Secțiunea G · Diviziunea 46 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024
4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4683 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · 4 diviziuni
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (10)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (7)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (1)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -50.020 114.481 — 36.716 -77.140 —
2024 30.677 -19.677 110.318 — 82.697 -27.121 —
2023 443.415 -5.418 172.976 — 165.324 -7.443 —
2022 512.941 -2.225 230.456 1.039 227.392 -2.025 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
133,4% (2023: 104,63%)
Datorii / Total active (total active: 82.697 RON)
Solvabilitate generală
0,75 (2023: 0,96)
Total active / Datorii (total active: 82.697 RON)
Autonomie financiară
-32,8% (2023: -4,5%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 82.697 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-23,79% (2023: -3,28%)
Profit net / Total active (total active: 82.697 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-64,14% (2023: -1,22%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2023-2024
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre HONICA PLUS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: SANDOVNIC VLADMIR (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
01.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 10.06.2024 Transfer (sosire) din 08.06.2026 ANAF
01.08.2026 Data stării juridice 10.06.2024 08.06.2026 ANAF
01.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice ANAF