Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FLORIMER IMPEX SRL

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

FLORIMER IMPEX SRL (CUI 4628823) este înmatriculată din 1993 cu număr ORC J1993020921404 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Activități de coafură și frizerie (cod CAEN 9621). În 2022, firma a raportat o cifră de afaceri de 20.000 RON și un profit net de 15.284 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 16,7% față de 2021.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
4628823
Nr. ORC
J1993020921404
EUID
ROONRC.J1993020921404
Înmatriculată
33 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Văcăreşti 300, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2022).

Cifra de afaceri
20.000 RON
2022▼ 16,7%
Rezultat net
15.284 RON
2022▼ 21,4%
Angajați
0
2022

Activitate

CAEN principal
9621 Activități de coafură și frizerie
Secțiunea T · Diviziunea 96 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2022 divergent
4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

În bilanțul pe 2022, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (9621 — Activități de coafură și frizerie). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (17) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (3)
  • 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (3)
  • 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 8560 Activități de servicii suport pentru învățământ
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9313 Activități ale centrelor de fitness
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (2)
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9604 Activități de întreținere corporală

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2016–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 6.396 21.138 — 23.092 1.954 —
2024 — -5.334 28.985 — 24.543 -4.442 —
2023 — -276 23.651 — 318.543 294.892 —
2022 20.000 15.284 131 — 295.299 295.168 0
2021 24.000 19.457 2.215 — 282.099 279.884 0
2020 20.000 18.329 2.000 — 262.427 260.427 0
2019 24.000 22.025 2.557 — 244.655 242.098 —
2018 27.000 27.450 2.557 — 222.629 220.072 —
2017 41.200 38.691 3.860 — 196.482 192.622 —
2016 28.783 26.644 2.005 — 160.536 153.931 —

Indicatori financiari

bilanț 2022 (vs 2021)
Grad de îndatorare
0,04% (2021: 0,79%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
— (2021: 127,36)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,96% (2021: 99,21%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
5,18% (2021: 6,9%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
5,18% (2021: 6,95%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
76,42% (2021: 81,07%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2022). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FLORIMER IMPEX SRL

Reprezentantul firmei este: CIOBANU-SCURTU ELENA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2022