Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

LELCON-FLOR S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

LELCON-FLOR S.R.L. (CUI 46368613) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022012136407 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (cod CAEN 4341). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,2 milioane RON, un profit net de 673.776 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri e de 3,9 ori mai mare decât în 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
46368613
Nr. ORC
J2022012136407
EUID
ROONRC.J2022012136407
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Dealul Ţugulea 77, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.161.349 RON
2025▲ 287,6%
Rezultat net
673.776 RON
2025▲ 182,9%
Angajați
2
2025▲ 100,0%

Activitate

CAEN principal
4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4391 Activități de zidărie

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4341 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (17) · 8 diviziuni
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (5)
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Surse: MFinanțe (2022, 2024) și ANAF (2023, 2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.161.349 673.776 318.219 0 1.660.064 1.341.845 2
2024 299.588 238.172 137.079 — 799.491 662.412 1
2023 212.337 158.158 41.513 0 465.714 424.239 1
2022 295.634 265.881 22.441 — 288.322 265.881 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
19,17% (2024: 17,15%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,22 (2024: 5,83)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
80,83% (2024: 82,85%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
40,59% (2024: 29,79%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
50,21% (2024: 35,96%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
58,02% (2024: 79,5%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre LELCON-FLOR S.R.L.

Reprezentantul firmei este: LELA ȘTEFAN - IRINEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
31.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice ANAF
24.07.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF
24.07.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF
24.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 27.06.2022 Transfer (sosire) din 15.07.2026 ANAF
24.07.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
24.07.2026 Data stării juridice 27.06.2022 15.07.2026 ANAF