Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SATUL IDEE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 30.10.2026 (ANAF)

SATUL IDEE S.R.L. (CUI 46565402) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022004671121 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (cod CAEN 5520). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 87.114 RON și un profit net de 2.981 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 81,5% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
46565402
Nr. ORC
J2022004671121
EUID
ROONRC.J2022004671121
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Câmpului 185, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
87.114 RON
2025▲ 81,5%
Rezultat net
2.981 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Secțiunea I · Diviziunea 55 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (47) · 23 diviziuni
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
Diviziunea 01 · Agricultură, vânătoare și servicii anexe (1)
  • 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
Diviziunea 10 · Industria alimentară (7)
  • 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
  • 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
  • 1051 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
  • 1085 Fabricarea de mâncăruri preparate
  • 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
Diviziunea 13 · Fabricarea produselor textile (7)
  • 1310 Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
  • 1320 Producția de țesături
  • 1330 Finisarea materialelor textile
  • 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
  • 1392 Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp)
  • 1393 Fabricarea de covoare și mochete
  • 1399 Fabricarea altor articole textile n.c.a.
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (1)
  • 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Diviziunea 20 · Fabricarea substanțelor și a produselor chimice (2)
  • 2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
  • 2042 Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
Diviziunea 21 · Fabricarea produselor farmaceutice de bază și a preparatelor farmaceutice (1)
  • 2120 Fabricarea preparatelor farmaceutice
Diviziunea 31 · Fabricarea de mobilă (1)
  • 3100 Fabricarea de mobilă
Diviziunea 32 · Alte activități industriale n.c.a. (1)
  • 3220 Fabricarea instrumentelor muzicale
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (2)
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4391 Activități de zidărie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (3)
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (3)
  • 8532 Învățământ secundar, tehnic sau profesional
  • 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
  • 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (3)
  • 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
  • 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
  • 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (2)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
  • 9142 Activități ale rezervațiilor naturale
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Diviziunea 96 · Alte activități de servicii (1)
  • 9640 Activități de intermediere pentru servicii personale

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 2053 Fabricarea uleiurilor esențiale (CAEN Rev.2)
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN Rev.2)
  • 9001 Activități de interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
  • 9002 Activități suport pentru interpretare artistică (spectacole) (CAEN Rev.2)
  • 9003 Activități de creație artistică (CAEN Rev.2)
  • 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole (CAEN Rev.2)
  • 9104 Activități ale grădinilor zoologice, botanice și ale rezervațiilor naturale (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 87.114 2.981 101.850 — 90.802 -11.048 —
2024 48.004 -6.171 57.444 — 43.414 -14.030 —
2023 — -6.334 13.490 4.710 922 -7.858 —
2022 — -1.724 1.822 98 20 -1.704 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
112,17% (2024: 132,32%)
Datorii / Total active (total active: 90.802 RON)
Solvabilitate generală
0,89 (2024: 0,76)
Total active / Datorii (total active: 90.802 RON)
Autonomie financiară
-12,17% (2024: -32,32%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 90.802 RON)
Rentabilitate active (ROA)
3,28% (2024: -14,21%)
Profit net / Total active (total active: 90.802 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
3,42% (2024: -12,86%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SATUL IDEE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: CAPUSAN RUXANDRA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025