Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

OVESALE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 04.11.2026 (ANAF)

OVESALE S.R.L. (CUI 46997974) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022020291408 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere (cod CAEN 2041). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 73.331 RON, o pierdere netă de 43.931 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a scăzut cu 27,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
46997974
Nr. ORC
J2022020291408
EUID
ROONRC.J2022020291408
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Stirbei Voda 68, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
73.331 RON
2025▼ 27,2%
Rezultat net
-43.931 RON
2025
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
2041 Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere
Secțiunea C · Diviziunea 20 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (2041 — Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (12) · 4 diviziuni
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (6)
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (2)
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8292 Activități de ambalare

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN Rev.2)
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN Rev.2)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Surse: MFinanțe (2022–2024) și ANAF (2025). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 73.331 -43.931 82.800 0 51.447 -31.353 2
2024 100.794 -11.624 49.884 — 62.463 12.579 2
2023 122.674 23.963 24.921 — 49.124 24.203 2
2022 28.215 10.451 16.446 — 27.097 10.651 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
160,94% (2024: 79,86%)
Datorii / Total active (total active: 51.447 RON)
Solvabilitate generală
0,62 (2024: 1,25)
Total active / Datorii (total active: 51.447 RON)
Autonomie financiară
-60,94% (2024: 20,14%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 51.447 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-85,39% (2024: -18,61%)
Profit net / Total active (total active: 51.447 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: -92,41%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-59,91% (2024: -11,53%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre OVESALE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ŞERI ARISTIDE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
09.09.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 12.10.2022 Transfer (sosire) din 06.08.2026 ANAF
09.09.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
09.09.2026 Data stării juridice 12.10.2022 06.08.2026 ANAF
09.09.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF
09.09.2026 Cod CAEN principal 4791 2041 ANAF
09.09.2026 Număr de înmatriculare J40/20291/2022 J2022020291408 ANAF