Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ELD MAHA AUTOMOBILE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

ELD MAHA AUTOMOBILE S.R.L. (CUI 47101281) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022006684127 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 181.753 RON, un profit net de 12.652 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 2,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
47101281
Nr. ORC
J2022006684127
EUID
ROONRC.J2022006684127
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Teilor 9, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
181.753 RON
2025▼ 2,6%
Rezultat net
12.652 RON
2025▼ 59,1%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (13) · 7 diviziuni
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (1)
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (2)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (4)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 181.753 12.652 21.493 60.247 22.397 70.422 1
2024 186.621 30.907 15.087 27.405 41.381 57.771 1
2023 162.276 23.446 16.509 25.128 16.267 26.864 1
2022 10.598 3.218 3.467 — 6.885 3.418 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
26,01% (2024: 21,93%)
Datorii / Total active (total active: 82.644 RON)
Solvabilitate generală
3,85 (2024: 4,56)
Total active / Datorii (total active: 82.644 RON)
Autonomie financiară
85,21% (2024: 83,99%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 82.644 RON)
Rentabilitate active (ROA)
15,31% (2024: 44,93%)
Profit net / Total active (total active: 82.644 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
17,97% (2024: 53,5%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
6,96% (2024: 16,56%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ELD MAHA AUTOMOBILE S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: MĂHĂLEAN ELENA-NOEMI (administrator), MĂHĂLEAN CRISTIAN-DANIEL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025