Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CONVERT MEDIA S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 19.10.2026 (ANAF)

CONVERT MEDIA S.R.L. (CUI 47117911) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022021935404 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități ale agențiilor de publicitate (cod CAEN 7311). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 715.704 RON, o pierdere netă de 48.174 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 20,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
47117911
Nr. ORC
J2022021935404
EUID
ROONRC.J2022021935404
Înmatriculată
4 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Mântuleasa 15, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
715.704 RON
2025▼ 20,6%
Rezultat net
-48.174 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Secțiunea N · Diviziunea 73 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (10) · 5 diviziuni
  • 5812 Activități de editare a ziarelor
  • 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
Diviziunea 58 · Activități de editare (3)
  • 5812 Activități de editare a ziarelor
  • 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (3)
  • 7312 Servicii de reprezentare media
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (2)
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (1)
  • 9013 Alte activități de creație artistică

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor (CAEN Rev.2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 8211 Activități combinate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat (CAEN Rev.2)
  • 9003 Activități de creație artistică (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 715.704 -48.174 512.288 26.143 197.120 -108.332 1
2024 901.613 -60.398 676.382 41.034 516.880 -13.349 1
2023 636.479 147.457 311.710 59.003 245.400 98.949 1
2022 — -48.708 100.727 — 154 -48.508 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
229,45% (2024: 121,23%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,44 (2024: 0,82)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-48,52% (2024: -2,39%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-21,58% (2024: -10,83%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-6,73% (2024: -6,7%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Pierderi consecutive 2024-2025
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CONVERT MEDIA S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MURĂRAȘU MARIUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
15.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Transfer (sosire) din 17.10.2023 Transfer (sosire) din 29.06.2026 ANAF
15.08.2026 Data stării juridice 17.10.2023 29.06.2026 ANAF
15.08.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice ANAF
15.08.2026 Număr de înmatriculare J40/21935/2022 J2022021935404 ANAF