COMPANIA DE VINURI S.R.L.
COMPANIA DE VINURI S.R.L. (CUI 47308547) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022024342409 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Comerț cu ridicata al băuturilor (cod CAEN 4634). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 42.780 RON, un profit net de 2.627 RON și un număr mediu de 1 salariat.
Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.
- CUI
- 47308547
- Nr. ORC
- J2022024342409
- EUID
- ROONRC.J2022024342409
- Înmatriculată
- 3 ani vechime
Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).
Activitate
Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 1102 Fabricarea vinurilor din struguri
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Reprezentanți
- Administrator
- Administrator
Performanța financiară
Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.
Istoric financiar
| An | Cifra de afaceri | Rezultat net | Datorii | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri proprii | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 42.780 | 2.627 | 403.875 | 185.742 | 250.153 | 2.867 | 1 |
| 2024 | — | -46.961 | 274.119 | 229.088 | 40.406 | -45.475 | 1 |
| 2023 | 49.380 | 1.396 | 263.641 | 272.498 | 41.317 | 1.486 | 1 |
| 2022 | — | -110 | 32 | 122 | — | 90 | — |
Indicatori financiari
bilanț 2025 (vs 2024)Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.
Despre COMPANIA DE VINURI S.R.L.
Reprezentanții firmei sunt: TRIFAN SORINA (administrator), AL MASHHADI SORINA (administrator).
Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .
Transparența datelor
| Data | Câmp | Înainte | După | Sursă |
|---|---|---|---|---|
| 12.10.2026 | Plătitoare de TVA | Nu | Da | ANAF |
| 14.09.2026 | Inactivă fiscal | Da | Nu | ANAF |
| 14.09.2026 | Data reactivării | — | 07.09.2026 | ANAF |
| 08.08.2026 | Stare de înregistrare (ANAF) | Înregistrată din 14.12.2022 | Transfer (sosire) din 21.05.2026 | ANAF |
| 08.08.2026 | Stare juridică | Înregistrată | Transfer (sosire) | ANAF |
| 08.08.2026 | Data stării juridice | 14.12.2022 | 21.05.2026 | ANAF |
| 08.08.2026 | Organ fiscal | Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice | Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice | ANAF |
| 08.08.2026 | Număr de înmatriculare | J40/24342/2022 | J2022024342409 | ANAF |