Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

GAVAS BUSINESS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 16.10.2026 (ANAF)

GAVAS BUSINESS S.R.L. (CUI 47315412) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022002403245 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (cod CAEN 4712). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1 milion RON, o pierdere netă de 108.953 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 2,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
47315412
Nr. ORC
J2022002403245
EUID
ROONRC.J2022002403245
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Cal. Mănăştur 76, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.008.373 RON
2025▲ 2,3%
Rezultat net
-108.953 RON
2025
Angajați
1
2025

Activitate

CAEN principal
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (14) · 6 diviziuni
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
Diviziunea 10 · Industria alimentară (1)
  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (3)
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
Diviziunea 56 · Restaurante și alte activități de servicii de alimentație (4)
  • 5611 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2022–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.008.373 -108.953 377.037 213.867 56.631 -105.885 1
2024 985.489 172.968 213.978 77.893 309.293 173.208 —
2023 181.081 26.300 6.140 6.728 25.912 26.500 —
2022 — 0 0 — 200 200 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
139,39% (2024: 55,26%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
0,72 (2024: 1,81)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
-39,14% (2024: 44,74%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
-40,28% (2024: 44,67%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
— (2024: 99,86%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-10,8% (2024: 17,55%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre GAVAS BUSINESS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MUGUR VASILE-RAUL (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 14.12.2022 Transfer (sosire) din 27.04.2026 ANAF
12.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
12.08.2026 Data stării juridice 14.12.2022 27.04.2026 ANAF
12.08.2026 Organ fiscal Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj ANAF