Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

VISION SOLUTIONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 02.11.2026 (ANAF)

VISION SOLUTIONS S.R.L. (CUI 47356684) este înmatriculată din 2022 cu număr ORC J2022024883409 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) — cod CAEN 6210. În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 180.039 RON, un profit net de 89.228 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 8,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
47356684
Nr. ORC
J2022024883409
EUID
ROONRC.J2022024883409
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Dreptăţii 6, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
180.039 RON
2025▲ 8,0%
Rezultat net
89.228 RON
2025▲ 2,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Secțiunea K · Diviziunea 62 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (6210 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (15) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 58 · Activități de editare (2)
  • 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (2)
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 180.039 89.228 2.787 — 92.193 89.468 1
2024 166.778 86.806 2.548 — 89.392 87.046 1
2023 156.865 98.862 11.921 — 110.594 99.062 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
3,02% (2024: 2,85%)
Datorii / Total active (total active: 92.193 RON)
Solvabilitate generală
33,08 (2024: 35,08)
Total active / Datorii (total active: 92.193 RON)
Autonomie financiară
97,04% (2024: 97,38%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 92.193 RON)
Rentabilitate active (ROA)
96,78% (2024: 97,11%)
Profit net / Total active (total active: 92.193 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,73% (2024: 99,72%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
49,56% (2024: 52,05%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre VISION SOLUTIONS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MITITELU MARIUS MIRCEA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
01.08.2026 Cod CAEN principal 6201 6210 ANAF