Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STEBAL IND S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 25.10.2026 (ANAF)

STEBAL IND S.R.L. (CUI 47408678) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023000023040 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (cod CAEN 4322). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 10.795 RON și un profit net de 2.985 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 5,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
47408678
Nr. ORC
J2023000023040
EUID
ROONRC.J2023000023040
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Cireşoaia 58, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
10.795 RON
2025▼ 5,0%
Rezultat net
2.985 RON
2025▼ 14,6%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Secțiunea F · Diviziunea 43 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (8) · 5 diviziuni
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (3)
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Diviziunea 63 · Activități de servicii informatice (1)
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (2)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
  • 7312 Servicii de reprezentare media

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 10.795 2.985 4.519 4.961 2.801 3.243 —
2024 11.365 3.494 188 2.208 1.939 3.959 —
2023 1.000 265 2.050 924 1.591 465 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
58,22% (2024: 4,53%)
Datorii / Total active (total active: 7.762 RON)
Solvabilitate generală
1,72
Total active / Datorii (total active: 7.762 RON)
Autonomie financiară
41,78% (2024: 95,47%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 7.762 RON)
Rentabilitate active (ROA)
38,46% (2024: 84,25%)
Profit net / Total active (total active: 7.762 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
92,04% (2024: 88,25%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
27,65% (2024: 30,74%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STEBAL IND S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BALAN GABRIEL-STELIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025