Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

STARLINE OPTIC IMPEX S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 11.10.2026 (ANAF)

STARLINE OPTIC IMPEX S.R.L. (CUI 47617364) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023002607400 și are sediul în Sectorul 4, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (cod CAEN 4774). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 305.131 RON, un profit net de 5.628 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 12,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
47617364
Nr. ORC
J2023002607400
EUID
ROONRC.J2023002607400
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Govora 2, Sector 4 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
305.131 RON
2025▼ 12,7%
Rezultat net
5.628 RON
2025▼ 76,0%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4774 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (5) · 4 diviziuni
  • 2670 Fabricarea de instrumente optice, suporți magnetici și optici; fabricarea de echipamente fotografice
  • 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
Diviziunea 26 · Fabricarea calculatoarelor și a produselor electronice și optice (1)
  • 2670 Fabricarea de instrumente optice, suporți magnetici și optici; fabricarea de echipamente fotografice
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (1)
  • 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 86 · Activități referitoare la sănătatea umană (1)
  • 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 305.131 5.628 15.610 — 70.156 54.546 1
2024 349.708 23.404 15.888 — 64.806 48.918 1
2023 272.940 25.314 94.886 4.145 116.255 25.514 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
22,25% (2024: 24,52%)
Datorii / Total active (total active: 70.156 RON)
Solvabilitate generală
4,49 (2024: 4,08)
Total active / Datorii (total active: 70.156 RON)
Autonomie financiară
77,75% (2024: 75,48%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 70.156 RON)
Rentabilitate active (ROA)
8,02% (2024: 36,11%)
Profit net / Total active (total active: 70.156 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
10,32% (2024: 47,84%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
1,84% (2024: 6,69%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre STARLINE OPTIC IMPEX S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ŢINICĂ ALEXANDRU - IONUŢ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025