Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

IMPROVING COMPANIES S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 01.11.2026 (ANAF)

IMPROVING COMPANIES S.R.L. (CUI 47873931) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023000922082 și are sediul în județul Brașov. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 115.248 RON și un profit net de 42.674 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 64,7% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
47873931
Nr. ORC
J2023000922082
EUID
ROONRC.J2023000922082
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Narciselor 12, Mun. Braşov Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
115.248 RON
2025▼ 64,7%
Rezultat net
42.674 RON
2025▼ 73,9%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7020 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (13) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 11 diviziuni
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4932 Transporturi cu taxiuri
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Diviziunea 55 · Hoteluri și alte facilități de cazare (1)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (1)
  • 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (1)
  • 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
Diviziunea 81 · Activități de peisagistică și servicii pentru clădiri (1)
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 115.248 42.674 7.420 4.445 72.541 66.241 —
2024 326.114 163.308 5.481 2.342 166.706 163.567 1
2023 21.823 9.260 10.045 3.895 15.610 9.460 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
9,64% (2024: 3,24%)
Datorii / Total active (total active: 76.986 RON)
Solvabilitate generală
10,38 (2024: 30,84)
Total active / Datorii (total active: 76.986 RON)
Autonomie financiară
86,04% (2024: 96,76%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 76.986 RON)
Rentabilitate active (ROA)
55,43% (2024: 96,6%)
Profit net / Total active (total active: 76.986 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
64,42% (2024: 99,84%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
37,03% (2024: 50,08%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre IMPROVING COMPANIES S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MOLDOVAN MARIA-LOREDANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025