Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 26.10.2026 (ANAF)

SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L. (CUI 48058775) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023007891400 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Extracția sării (cod CAEN 0893). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 1,5 milioane RON, un profit net de 8.922 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 81,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
48058775
Nr. ORC
J2023007891400
EUID
ROONRC.J2023007891400
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Căpitan Aviator Nicolae Drossu 4A, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
1.522.149 RON
2025▲ 81,3%
Rezultat net
8.922 RON
2025▼ 92,6%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
0893 Extracția sării
Secțiunea B · Diviziunea 08 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
0893 Extracția sării

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (21) · 9 diviziuni
  • 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
Diviziunea 05 · Extracția cărbunelui superior și inferior (2)
  • 0510 Extracția cărbunelui superior (PCS=>23865 kJ/kg)
  • 0520 Extracția cărbunelui inferior (PCS<23865 kJ/kg)
Diviziunea 07 · Extracția minereurilor metalifere (2)
  • 0710 Extracția minereurilor feroase
  • 0729 Extracția altor minereuri metalifere neferoase
Diviziunea 08 · Alte activități extractive (3)
  • 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 0899 Alte activități extractive n.c.a.
Diviziunea 09 · Activități de servicii anexe extracției (1)
  • 0990 Activități de servicii anexe pentru extracția mineralelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (6)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 1.522.149 8.922 110.151 433.799 2.292.344 2.708.411 2
2024 839.748 120.539 279.106 286.016 701.757 743.489 2
2023 490.000 111.033 246.402 348.153 359.037 733.983 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
4,04% (2024: 28,26%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
24,75 (2024: 3,54)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
99,35% (2024: 75,27%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
0,33% (2024: 12,2%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
0,33% (2024: 16,21%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
0,59% (2024: 14,35%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SALT PEAK INDUSTRIES S.R.L.

Reprezentantul firmei este: DUCU MĂDĂLINA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
28.09.2026 Cod CAEN principal — 0893 ANAF