Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

RAO TEHNIC S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 27.10.2026 (ANAF)

RAO TEHNIC S.R.L. (CUI 48150681) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J40/8826/2023 și are sediul în Sectorul 6, București. Activitatea principală: Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (cod CAEN 4781). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 49.526 RON și un profit net de 10.141 RON. Cifra de afaceri a scăzut cu 82,0% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
48150681
Nr. ORC
J40/8826/2023
EUID
ROONRC.J40/8826/2023
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Lt. Gheorghe Saidac 7, Sector 6 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
49.526 RON
2025▼ 82,0%
Rezultat net
10.141 RON
2025▼ 79,6%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (4781 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (1)
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (2)
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4540 Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 49.526 10.141 76.939 — 87.320 10.381 —
2024 275.749 49.754 5.023 — 78.123 73.100 1
2023 91.052 66.081 46.972 — 113.253 66.281 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
88,11% (2024: 6,43%)
Datorii / Total active (total active: 87.320 RON)
Solvabilitate generală
1,13 (2024: 15,55)
Total active / Datorii (total active: 87.320 RON)
Autonomie financiară
11,89% (2024: 93,57%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 87.320 RON)
Rentabilitate active (ROA)
11,61% (2024: 63,69%)
Profit net / Total active (total active: 87.320 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
97,69% (2024: 68,06%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
20,48% (2024: 18,04%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre RAO TEHNIC S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ROMAN OANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
27.10.2026 Cod CAEN principal 4511 4781 ANAF