Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

NFS RIDE S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 22.10.2026 (ANAF)

NFS RIDE S.R.L. (CUI 48155271) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J12/2118/2023 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (cod CAEN 4791). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 111.382 RON, un profit net de 25.291 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 19,5% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
48155271
Nr. ORC
J12/2118/2023
EUID
ROONRC.J12/2118/2023
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea Castanilor 2, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
111.382 RON
2024▼ 19,5%
Rezultat net
25.291 RON
2024▼ 39,6%
Angajați
1
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Secțiunea G · Diviziunea 47 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (4) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 2 diviziuni
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — 0 27.117 — 94.476 67.359 —
2024 111.382 25.291 27.117 — 94.476 67.359 1
2023 138.438 41.868 14.368 — 56.436 42.068 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
28,7% (2023: 25,46%)
Datorii / Total active (total active: 94.476 RON)
Solvabilitate generală
3,48 (2023: 3,93)
Total active / Datorii (total active: 94.476 RON)
Autonomie financiară
71,3% (2023: 74,54%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 94.476 RON)
Rentabilitate active (ROA)
26,77% (2023: 74,19%)
Profit net / Total active (total active: 94.476 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
37,55% (2023: 99,52%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
22,71% (2023: 30,24%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre NFS RIDE S.R.L.

Reprezentantul firmei este: LĂPUȘAN TITUS (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024