Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

CROITORIILE MERYON S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 12.10.2026 (ANAF)

CROITORIILE MERYON S.R.L. (CUI 48189703) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J3/1154/2023 și are sediul în Pitești, județul Argeș. Activitatea principală: Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (cod CAEN 1421). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 191.993 RON, un profit net de 28.934 RON și un număr mediu de 3 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 56,9% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
48189703
Nr. ORC
J3/1154/2023
EUID
ROONRC.J3/1154/2023
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Bld. Nicolae Bălcescu 66-78, Mun. Piteşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
191.993 RON
2025▲ 56,9%
Rezultat net
28.934 RON
2025
Angajați
3
2025▲ 50,0%

Activitate

CAEN principal
1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Secțiunea C · Diviziunea 14 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (1421 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (20) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 5 diviziuni
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
Diviziunea 14 · Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (7)
  • 1411 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele
  • 1412 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
  • 1414 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
  • 1419 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
  • 1431 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a ciorapilor și articolelor de galanterie
  • 1439 Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (8)
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7410 Activități de design specializat
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (1)
  • 9529 Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 191.993 28.934 55.705 — 76.985 21.280 3
2024 122.390 -6.584 38.356 — 30.702 -7.654 2
2023 36.583 -1.270 12.500 — 11.430 -1.070 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
72,36% (2024: 124,93%)
Datorii / Total active (total active: 76.985 RON)
Solvabilitate generală
1,38 (2024: 0,8)
Total active / Datorii (total active: 76.985 RON)
Autonomie financiară
27,64% (2024: -24,93%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 76.985 RON)
Rentabilitate active (ROA)
37,58% (2024: -21,44%)
Profit net / Total active (total active: 76.985 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
135,97%
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
15,07% (2024: -5,38%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre CROITORIILE MERYON S.R.L.

Reprezentanții firmei sunt: CONEA IONEL (administrator), BELGHIRU MARIANA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
12.10.2026 Cod CAEN principal 1413 1421 ANAF