Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

OWL SIGHT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 15.10.2026 (ANAF)

OWL SIGHT S.R.L. (CUI 48497339) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023013201402 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de consultanță în afaceri și management (cod CAEN 7020). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 37.400 RON și un profit net de 19.665 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 36,7% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
48497339
Nr. ORC
J2023013201402
EUID
ROONRC.J2023013201402
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. PAJUREI 4, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
37.400 RON
2024▲ 36,7%
Rezultat net
19.665 RON
2024▲ 24,0%
Angajați
—
2024

Activitate

CAEN principal
7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Secțiunea N · Diviziunea 70 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
8559 Alte forme de învățământ n.c.a.

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7020 — Activități de consultanță în afaceri și management). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (17) · 9 diviziuni
  • 5811 Activități de editare a cărților
  • 5812 Activități de editare a ziarelor
Diviziunea 58 · Activități de editare (4)
  • 5811 Activități de editare a cărților
  • 5812 Activități de editare a ziarelor
  • 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 60 · Activități de difuzare și transmitere de programe (1)
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (3)
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 73 · Publicitate și activități de studiere a pieței (1)
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Diviziunea 85 · Învățământ (2)
  • 8552 Învățământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Diviziunea 90 · Activități de creație și interpretare artistică (3)
  • 9011 Activități de creație literară și compoziție muzicală
  • 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
  • 9013 Alte activități de creație artistică
Diviziunea 91 · Activități ale bibliotecilor, arhivelor, muzeelor și alte activități culturale (1)
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 — -5.365 60 2.811 1.344 4.095 —
2024 37.400 19.665 329 5.312 14.922 19.905 —
2023 27.350 15.859 19.502 8.179 27.382 16.059 —

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
1,63% (2023: 54,84%)
Datorii / Total active (total active: 20.234 RON)
Solvabilitate generală
— (2023: 1,82)
Total active / Datorii (total active: 20.234 RON)
Autonomie financiară
98,37% (2023: 45,16%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 20.234 RON)
Rentabilitate active (ROA)
97,19% (2023: 44,6%)
Profit net / Total active (total active: 20.234 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
98,79% (2023: 98,75%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
52,58% (2023: 57,99%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre OWL SIGHT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: ANDRUȘCO MARIAN (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024