Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

FRICTION ENCOUNTERS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 23.10.2026 (ANAF)

FRICTION ENCOUNTERS S.R.L. (CUI 48665050) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023015517404 și are sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2024, firma a raportat o cifră de afaceri de 138.136 RON, un profit net de 91.005 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 52,5% față de 2023.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
48665050
Nr. ORC
J2023015517404
EUID
ROONRC.J2023015517404
Înmatriculată
3 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Aleea GODEANU 12, Mun. Cluj-Napoca Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2024).

Cifra de afaceri
138.136 RON
2024▲ 52,5%
Rezultat net
91.005 RON
2024▲ 805,5%
Angajați
1
2024– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2024 divergent
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

În bilanțul pe 2024, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (18) · 7 diviziuni
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 41 · Construcții de clădiri (1)
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Diviziunea 42 · Lucrări de geniu civil (1)
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
Diviziunea 43 · Lucrări speciale de construcții (11)
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Diviziunea 68 · Tranzacții imobiliare (2)
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (1)
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2024. Surse: MFinanțe (2023) și ANAF (2024). Anii de la ANAF lipsesc din fișierele publicate de minister pentru această firmă și au fost preluați individual din serviciul oficial.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2024 138.136 91.005 72.938 1.666 172.427 101.155 1
2023 90.576 10.050 82.979 — 92.296 10.150 1

Indicatori financiari

bilanț 2024 (vs 2023)
Grad de îndatorare
41,9% (2023: 89,91%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
2,39 (2023: 1,11)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
58,1% (2023: 11%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
52,27% (2023: 10,89%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
89,97% (2023: 99,01%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
65,88% (2023: 11,1%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2024). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre FRICTION ENCOUNTERS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: COLDEA EMANUEL CLAUDIU (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2024
Data Câmp Înainte După Sursă
29.08.2026 Plătitoare de TVA Da Nu ANAF
29.08.2026 TVA la încasare Da Nu ANAF