Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

SAFECARS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 29.10.2026 (ANAF)

SAFECARS S.R.L. (CUI 49096696) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023021310402 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare (cod CAEN 7711). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 154.067 RON și un profit net de 29.394 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 34,1% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
49096696
Nr. ORC
J2023021310402
EUID
ROONRC.J2023021310402
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Int. Patinoarului 36, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
154.067 RON
2025▲ 34,1%
Rezultat net
29.394 RON
2025▲ 64,8%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Secțiunea O · Diviziunea 77 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (8) · 3 diviziuni
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (2)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (1)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 154.067 29.394 6.759 13.109 46.157 52.507 —
2024 114.890 17.836 22.870 3.833 52.283 33.246 —
2023 18.038 15.210 22.828 — 38.238 15.410 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
11,4% (2024: 40,75%)
Datorii / Total active (total active: 59.266 RON)
Solvabilitate generală
8,77 (2024: 2,45)
Total active / Datorii (total active: 59.266 RON)
Autonomie financiară
88,6% (2024: 59,25%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 59.266 RON)
Rentabilitate active (ROA)
49,6% (2024: 31,78%)
Profit net / Total active (total active: 59.266 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
55,98% (2024: 53,65%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
19,08% (2024: 15,52%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre SAFECARS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: BADEA CRISTIAN-NICOLAE (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
29.07.2026 Inactivă fiscal Da Nu ANAF
29.07.2026 Data reactivării — 15.05.2026 ANAF