Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ENCOR SOLUTIONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

ENCOR SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49112066) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023021518402 și are sediul în Sectorul 1, București. Activitatea principală: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (cod CAEN 7112). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 733.657 RON, un profit net de 634.446 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a crescut cu 51,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA (TVA la încasare).

CUI
49112066
Nr. ORC
J2023021518402
EUID
ROONRC.J2023021518402
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA TVA la încasare
⚑ Str. Constantin Mille 18, Sector 1 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
733.657 RON
2025▲ 51,3%
Rezultat net
634.446 RON
2025▲ 57,8%
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Secțiunea N · Diviziunea 71 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (10) · 5 diviziuni
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 71 · Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică (2)
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (1)
  • 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (5)
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
  • 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7414 Alte activități de design specializat
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Coduri declarate la ONRC în nomenclatoare anterioare și nereconfirmate în versiunea curentă.

  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN Rev.2)
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN Rev.2)
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată (CAEN Rev.2)
  • 5590 Alte servicii de cazare (CAEN Rev.2)
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN Rev.2)
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie (CAEN Rev.2)
  • 7410 Activități de design specializat (CAEN Rev.2)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a. (CAEN Rev.2)
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului (CAEN Rev.2)

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 733.657 634.446 150.977 3.895 781.768 634.686 1
2024 484.890 401.979 27.070 — 425.474 398.404 1
2023 2.500 -3.775 6.986 326 3.085 -3.575 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
19,22% (2024: 6,36%)
Datorii / Total active
Solvabilitate generală
5,2 (2024: 15,72)
Total active / Datorii
Autonomie financiară
80,78% (2024: 93,64%)
Capitaluri proprii / Total active
Rentabilitate active (ROA)
80,75% (2024: 94,48%)
Profit net / Total active
Rentabilitate capitaluri (ROE)
99,96% (2024: 100,9%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
86,48% (2024: 82,9%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ENCOR SOLUTIONS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: PANAITESCU RADU-MIRCEA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
26.07.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 14.11.2023 Transfer (sosire) din 17.06.2026 ANAF
26.07.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
26.07.2026 Data stării juridice 14.11.2023 17.06.2026 ANAF
26.07.2026 Organ fiscal Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice ANAF