Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

M.N.G. 19 TRANSPORT S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 08.10.2026 (ANAF)

M.N.G. 19 TRANSPORT S.R.L. (CUI 49131599) este înmatriculată din 2023 cu număr ORC J2023003649227 și are sediul în Bacau, județul Bacău. Activitatea principală: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă (cod CAEN 4933). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 116.014 RON, o pierdere netă de 737 RON și un număr mediu de 1 salariat. Cifra de afaceri a scăzut cu 10,2% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
49131599
Nr. ORC
J2023003649227
EUID
ROONRC.J2023003649227
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Letea 48, Mun. Bacău Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
116.014 RON
2025▼ 10,2%
Rezultat net
-737 RON
2025
Angajați
1
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Secțiunea H · Diviziunea 49 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (4933 — Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (20) · 8 diviziuni
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (3)
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (3)
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (6)
  • 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4934 Transporturi de pasageri cu funiculare, teleferice și schilifturi
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 53 · Activități de poștă și de curier (1)
  • 5320 Alte activități poștale și de curier
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (2)
  • 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (2)
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
Diviziunea 80 · Activități de investigații și protecție (1)
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Diviziunea 95 · Reparații de calculatoare, de articole personale și de uz gospodăresc (2)
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
  • 9532 Repararea și întreținerea motocicletelor

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2023–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 116.014 -737 11.700 0 11.809 109 1
2024 129.194 11.201 7.877 0 8.724 847 1
2023 3.459 -10.854 14.635 117 4.164 -10.354 1

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
99,08% (2024: 90,29%)
Datorii / Total active (total active: 11.809 RON)
Solvabilitate generală
1,01 (2024: 1,11)
Total active / Datorii (total active: 11.809 RON)
Autonomie financiară
0,92% (2024: 9,71%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 11.809 RON)
Rentabilitate active (ROA)
-6,24% (2024: 128,39%)
Profit net / Total active (total active: 11.809 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
-0,64% (2024: 8,67%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre M.N.G. 19 TRANSPORT S.R.L.

Reprezentantul firmei este: MĂNĂILĂ GHEORGHIȚĂ (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
08.10.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF
04.08.2026 Stare de înregistrare (ANAF) Înregistrată din 16.11.2023 Transfer (sosire) din 30.04.2026 ANAF
04.08.2026 Stare juridică Înregistrată Transfer (sosire) ANAF
04.08.2026 Data stării juridice 16.11.2023 30.04.2026 ANAF
04.08.2026 Organ fiscal Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău ANAF