Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

ATEVENTS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 28.10.2026 (ANAF)

ATEVENTS S.R.L. (CUI 49560515) este înmatriculată din 2024 cu număr ORC J40/2706/2024 și are sediul în Sectorul 2, București. Activitatea principală: Activități fotografice (cod CAEN 7420). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.180 RON și un profit net de 3.342 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 96,3% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
49560515
Nr. ORC
J40/2706/2024
EUID
ROONRC.J40/2706/2024
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Magnoliei 158, Sector 2 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
17.180 RON
2025▲ 96,3%
Rezultat net
3.342 RON
2025
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
7420 Activități fotografice
Secțiunea N · Diviziunea 74 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025 divergent
9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

În bilanțul pe 2025, firma a declarat ca activitate preponderentă un cod diferit de CAEN-ul principal de la ONRC (7420 — Activități fotografice). Codul este cel declarat de firmă în bilanțul depus la Ministerul Finanțelor pentru acel an.

CAEN secundare (16) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 8 diviziuni
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
Diviziunea 38 · Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile (1)
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
Diviziunea 45 · Comerț cu ridicata și cu amănuntul, întreținerea și repararea autovehiculelor și motocicletelor (5)
  • 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
  • 4519 Comerț cu alte autovehicule
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (1)
  • 4622 Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (4)
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
Diviziunea 49 · Transporturi terestre și transporturi prin conducte (2)
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
Diviziunea 58 · Activități de editare (1)
  • 5819 Alte activități de editare
Diviziunea 77 · Activități de închiriere și leasing (1)
  • 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
Diviziunea 93 · Activități spotive, recreative și distractive (1)
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2024–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 17.180 3.342 19.061 8.467 9.462 -1.103 —
2024 8.750 -4.645 27.128 15.615 7.068 -4.445 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
106,31% (2024: 119,6%)
Datorii / Total active (total active: 17.929 RON)
Solvabilitate generală
0,94 (2024: 0,84)
Total active / Datorii (total active: 17.929 RON)
Autonomie financiară
-6,15% (2024: -19,6%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 17.929 RON)
Rentabilitate active (ROA)
18,64% (2024: -20,48%)
Profit net / Total active (total active: 17.929 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
—
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
19,45% (2024: -53,09%)
Profit net / Cifra de afaceri
Alerte structurale
  • Capitaluri proprii negative (insolvabilitate tehnică)
  • Datorii peste total active

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre ATEVENTS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: TRĂISTARU ALEXANDRA (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025