Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

COVERING B2B S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 13.10.2026 (ANAF)

COVERING B2B S.R.L. (CUI 49595165) este înmatriculată din 2024 cu număr ORC J2024003172409 și are sediul în Sectorul 3, București. Activitatea principală: Alte activități de telecomunicații (cod CAEN 6190). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 209.691 RON și un profit net de 25.707 RON. Cifra de afaceri a crescut cu 125,6% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și plătitoare de TVA.

CUI
49595165
Nr. ORC
J2024003172409
EUID
ROONRC.J2024003172409
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Nerva Traian 27-33, Sector 3 Mun. Bucureşti Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
209.691 RON
2025▲ 125,6%
Rezultat net
25.707 RON
2025▲ 2,3%
Angajați
—
2025

Activitate

CAEN principal
6190 Alte activități de telecomunicații
Secțiunea K · Diviziunea 61 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
6190 Alte activități de telecomunicații

Activitatea raportată în bilanț corespunde codului declarat la ONRC.

CAEN secundare (9) · 4 diviziuni
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (6)
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Diviziunea 61 · Telecomunicații (1)
  • 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (1)
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Diviziunea 82 · Activități de secretariat, servicii suport și alte activități de servicii prestate în principal întreprinderilor (1)
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2024–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 209.691 25.707 4.877 — 55.908 51.031 —
2024 92.960 25.124 7.696 — 32.820 25.124 —

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
8,72% (2024: 23,45%)
Datorii / Total active (total active: 55.908 RON)
Solvabilitate generală
11,46 (2024: 4,26)
Total active / Datorii (total active: 55.908 RON)
Autonomie financiară
91,28% (2024: 76,55%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 55.908 RON)
Rentabilitate active (ROA)
45,98% (2024: 76,55%)
Profit net / Total active (total active: 55.908 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
50,38% (2024: 100%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
12,26% (2024: 27,03%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre COVERING B2B S.R.L.

Reprezentantul firmei este: HAITĂ PETRU-ANDREI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025
Data Câmp Înainte După Sursă
15.09.2026 Plătitoare de TVA Nu Da ANAF