Verti
Niciun rezultat

Firme

Oferte & Contracte

Cere acces beta

TIMPUR ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.

Stare firmă Activă · ultima sincronizare: 18.10.2026 (ANAF)

TIMPUR ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L. (CUI 49936084) este înmatriculată din 2024 cu număr ORC J2024001564356 și are sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală: Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie (cod CAEN 7210). În 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 181.000 RON, un profit net de 29.496 RON și un număr mediu de 2 salariați. Cifra de afaceri a crescut cu 48,4% față de 2024.

Firma este activă la ANAF și neplătitoare de TVA.

CUI
49936084
Nr. ORC
J2024001564356
EUID
ROONRC.J2024001564356
Înmatriculată
2 ani vechime
Status fiscal
Plătitor TVA
⚑ Str. Gavril Musicescu 216, Mun. Timişoara Vezi pe hartă

Surse: ONRC (actualizat ), ANAF (), MFinanțe (bilanț 2025).

Cifra de afaceri
181.000 RON
2025▲ 48,4%
Rezultat net
29.496 RON
2025▲ 31,9%
Angajați
2
2025– 0,0%

Activitate

CAEN principal
7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
Secțiunea N · Diviziunea 72 · CAEN v3
CAEN preponderent · bilanț 2025
7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

Activitatea raportată în bilanț corespunde celei declarate la ONRC (7210 — cod echivalent, aceeași activitate în altă versiune a nomenclatorului CAEN).

CAEN secundare (21) · CAEN Rev.2, neredeclarate în versiunea firmei · 9 diviziuni
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea mașinilor
Diviziunea 33 · Repararea, întreținerea și instalarea mașinilor și echipamentelor (4)
  • 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
Diviziunea 46 · Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete (5)
  • 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4675 Comerț cu ridicata al produselor chimice
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
Diviziunea 47 · Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor (1)
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Diviziunea 52 · Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi (1)
  • 5229 Alte activități anexe transporturilor
Diviziunea 62 · Activități de servicii în tehnologia informației (2)
  • 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Diviziunea 70 · Activități ale direcțiilor (centralelor), birourilor administrative centralizate; activități de management și de consultanță în management (2)
  • 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Diviziunea 72 · Cercetare-dezvoltare (3)
  • 7211 Cercetare- dezvoltare în biotehnologie
  • 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
  • 7220 Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste
Diviziunea 74 · Alte activități profesionale, științifice și tehnice (1)
  • 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Diviziunea 78 · Activități de servicii privind forța de muncă (2)
  • 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
  • 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă

Reprezentanți

Performanța financiară

Date din bilanț contabil, 2024–2025. Sursa: MFinanțe.

Istoric financiar

An Cifra de afaceri Rezultat net Datorii Active imobilizate Active circulante Capitaluri proprii Salariați
2025 181.000 29.496 11.078 9.395 42.631 40.948 2
2024 122.000 22.363 8.135 2.939 27.759 22.563 2

Indicatori financiari

bilanț 2025 (vs 2024)
Grad de îndatorare
21,29% (2024: 26,5%)
Datorii / Total active (total active: 52.026 RON)
Solvabilitate generală
4,7 (2024: 3,77)
Total active / Datorii (total active: 52.026 RON)
Autonomie financiară
78,71% (2024: 73,5%)
Capitaluri proprii / Total active (total active: 52.026 RON)
Rentabilitate active (ROA)
56,69% (2024: 72,85%)
Profit net / Total active (total active: 52.026 RON)
Rentabilitate capitaluri (ROE)
72,03% (2024: 99,11%)
Profit net / Capitaluri proprii
Marja netă
16,3% (2024: 18,33%)
Profit net / Cifra de afaceri

Indicatori calculați direct din bilanțul anual MFinanțe (an 2025). Valori brute, fără clasificare bun/slab — pentru interpretare, comparați cu media sectorului firmei. NU constituie consultanță financiară.

Despre TIMPUR ENGINEERING SOLUTIONS S.R.L.

Reprezentantul firmei este: TĂNASE IONUȚ-MIHAI (administrator).

Datele provin din surse oficiale: Agenția Națională de Administrare Fiscală (ANAF), Ministerul Finanțelor (MFinanțe) și Registrul Comerțului (ONRC). Ultima actualizare ANAF: .

Transparența datelor

ONRC · ANAF · MFinanțe · bilanț 2025